10-02-07

Minister van Justitie - bestrijding criminaliteit

 

Bestrijding criminaliteit

Image Hosted by ImageShack.us

Vraag nr. 419 van de heer Martial Lahaye van 16 juli 2001 (N.): Bestrijding criminaliteit. — Nationaal veiligheidsplan. — Gerechtelijke deskundige.
In een interview met een televisiejournalist had de minister het over de noodzakelijkheid en het nut van de bestrijding van de criminaliteit in het algemeen en over de realisatie van het nationaal veiligheidsplan. In het bijzonder ging het over het werken met een aangestelde gerechtelijke deskundige, zoals bepaald in artikel 22 van het Strafwetboek. Dit zou de opsporingsdiensten de mogelijkheid bieden om sneller en adequater op te treden in zeer complexe technische dossiers en onderzoeken.

1. Werden er inmiddels terzake instructies overgemaakt aan de parketten?
2. Kan een procureur-generaal zijn parketten instrueren om geen gebruik te maken van voormeld artikel 22 uit het Strafwetboek?

Antwoord 27 - 08 - 2001: Het geachte lid verwijst naar artikel 22 van het Strafwetboek, dat lijkt stof ter ondersteuning van zijn vraag met betrekking tot de wetenschappelijke expertise te verlenen. Gezien dit artikel 22 het wettelijk verbod voor de veroordeelde betreft, ben ik thans niet in staat om een antwoord te kunnen verstrekken zonder bijkomende informatie.


Question no 419 de M. Martial Lahaye du 16 juillet 2001 (N.): Lutte contre la criminalité. — Plan fédéral de sécurité. — Expert judiciaire.
Lors d’un entretien accordé à un journaliste de la télévision, le ministre a évoqué la nécessité et l’utilité de la lutte contre la criminalité en général ainsi que la mise en œuvre du plan fédéral de sécurité. Il a plus particulièrement abordé la question de la collaboration avec un expert judiciaire désigné, conformément à l’article 22 du Code pénal. Cette collaboration permettrait à la police judiciaire d’intervenir plus rapidement et de manière plus opportune dans des dossiers et des enquêtes particulièrement complexes de par leur technicité.

1. Dans l’intervalle, des instructions ont-elles été transmises aux parquets à ce sujet?
2. Un procureur général peut-il ordonner aux parquets de ne pas faire usage de l’article 22 du Code pénal susmentionné?

Réponse 27 - 08 - 2001: L’honorable membre se réfère à l’article22 du Code pénal, paraissant y voir matière à soutenir sa question relative à l’expertise scientifique. Cet article22 concernant l’interdiction légale du condamné, je ne suis pas présentement en état de pouvoir répondre sans information complémentaire.

22:18 Gepost in Algemeen | Permalink | Commentaren (0)

De commentaren zijn gesloten.